pátek 4. listopadu 2016

Výlet do Ekocentra LoutíFotky naleznete zde.

Jitka Šmejkalová, David Jandera, Mirek Burda, Aleš Lindovský, Andrea Svobodová a Petr Hájek se v neděli 21.11. vypravili do nově dobudovaného Ekocentra Restart Loutí. Cílem návštěvy je mapování možnosti spolupráce SoMA a Ekocentra, od pořádání seminářů a akcí až po možnost nalezení dočasné nebo trvalé adresy pro projekt SoMA nebo spojení s vizí Restart, která je velmi podobná našemu projektu. V Loutí se právě dokončila rekonstrukce historického statku s ubytovnou, jídelnou, zemědělskou stavbou, dílnou, výukovým studiem, velkým sálem a čajovým pavilonkem.

Z dotace Státního fondu životního prostředí tu vzniklo zázemí pro veřejné akce Ekocentra. Okolní prostory mají určitý, dosud „nezaopatřený“ potenciál pro rozvoj ekovesničky (vlastní pozemky, spolupráce s obcí a s lidmi, kteří vlastní okolní pozemky.

Byli jsme na krásné procházce po okolí, po pozemcích, o kterých Restart uvažuje, Slapy od Loutí vypadají jako moře... Pak jsme dali čaj. Není jednoduché všechny informace zpracovat. Projekt má vytvořené dobré zázemí pro práci, malé pro ubytování a je na začátku vytváření programu užívání a koncepce dalšího rozvoje směrem k ekovesničce. Rozhodli jsme se učinit další krok a zúčastnit se setkání s lidmi z organizačního jádra Ekocentra. Čas dáme vědět včas :-)