středa 30. září 2015

Lotte Nouwkens - osobní profil

A. Kdo jsem:

Po dokončení bakalářského studia v oboru současného tance jsem v roce 2002 přijela do Prahy na rok. (Nějak jsem se tu zasekla :) ) Po tom prvním roce jsem se vrátila do své rodné země Belgie, kde jsem rychle zjistila, že živit se uměním nebude jen tak, a pro jistotu se radši vrhla na svou druhou vášeň - jazyky. Po dokončení magisterského studia v oboru překladatelství jsem se v roce 2008 stěhovala do Prahy „naplno“. Od té doby se živím hlavně překládáním a jazykovou výukou a trošku tancem/pohybovým divadlem.

Ráda lezu po skalách (příp. stěnách), chodím na výlety, do divadla, na kafíčko, tvořím rukami a učím se nové věci. Momentálně mám školu života v podobě našeho malého Olina, kterému se minulý týden vyklubal první zub.

B. Projekty, které chci realizovat na půdě školy:

projektovat a stavět vlastní bydlení.

C. Profil žáka (poptávka do školního tržiště - co se chci naučit):

- projektovat a stavět dům; přírodní stavitelství
- pěstovat zeleniny, ovoce; permakultura; soběstačnost
- šít a plést
- rozpoznat jedlé rostliny
- rozpoznat a umět pojmenovat základní faunu a floru
- pracovat (tvořit) s dřevem; jiná manuální práce, DIY
- zpívat (s technicky správným použitím hlasu)
- …

D. Profil učitele (nabídka do školního tržiště - co chci vyučovat)

Mohu nabídnout jazykovou výuku angličtiny (všech úrovní), španělštiny (začátečníky a mírné pokročilé) a vlámštiny (=nizozemštiny / mé mateřštiny).

Můj výukový styl je ovlivněn takzvanou přímou metodou, což znamená, ve zkratce, že se na hodinách hlavně mluví (slovní zásoba a gramatické jevy se procvičují prostřednictvím otázkami a odpověďmi) a hodně opakuje.

Moje čerstvé mateřství mě momentálně poněkud omezuje. Soukromé hodiny (max 2 osoby) by se mohly uskutečnit u nás doma, avšak by z důvodu přítomnosti malého miminka z Vaše strany byla nezbytná určitá flexibilita ohledně praktického průběhu hodin :)

Cena domluvou nebo barter.

E. Kontakty:

777197022
lotte.nouwkens@telenet.be
Praha 7 – Břevnov