čtvrtek 3. prosince 2015

La Famiglia: Brusov – Starý Týn - Úštěk

Galerie obrázků z akce zde

V sobotu 31.11. jsme se sešli v počtu asi 15 dospělých osadníků + děti v Redtractoru ve Starém Týně s Tomášem Čermákem, který zastupuje naše partnery v jednání o vzniku osady - Farmu Start s.r.o., abychom vyrazili na prohlídku pozemků.


Společně jsme navštívili Brusov, chatový tábor v Brusově a pozemky v mírném jižním svahu kolem bývalého statku a mlýna jižně od Brusova. Mimoto jsme viděli dílny u Starého Týna, mlýn na ostrově v Dubičné a Konojedský klášter a kostel v rekonstrukci (klášter ani kostel nejsou předmětem projektu :-). Nakonec jsme si dali večeři (oběd,ale byla už tma) v pizerii na Skalce u Blíževedel a Tomáš Čermák projevil svoji radost ze setkání tím, že provedl první soukromou investici do společného projektu a večeři všem zaplatil :-) La Famiglia není jméno pizzerie, vyjadřuji tím, že se nám pomaličku formuje rodina SoMA, kterou neodradí od osadnické exkurse ani sněhová vánice, která nás doprovázela – sice nebyl rozhled do kraje, ale první sníh v přírodě byl krásný. Domnívám se, že exkurse byla velmi vydařená. Fotky jsou k prohlédnutí na Skupině SoMA.

Jak to dopadlo.

Spolupráce s Farmou Start s.r.o. byla velmi plodná a příjemná, děkujeme panu Raimanovi a Tomáši Čermákovi za spolupráci, která nakonec skončila ve slepé uličce při vyjednávání o vlastnictví pozemků. Uvědomili jsme si mnoho věcí, které je potřeba na projektu vylepšit a co je pro nás důležité. Rozhodli jsme se věnovat daleko víc pozornosti vizi a její prezentaci, abychom se vyhnuli nedorozuměním při jednání s lidmi, kteří mají o projekt zájem a kteří jsou nám velice vzácní.