čtvrtek 19. listopadu 2015

Rozdělili jsme si úkoly (14. a 15.11.2015)

Galerie obrázků z akce zde.

Víkend na Větrném Kole v Chocni byl naprosto bezva :-) Ono se to dalo tušit už 14 dní před tím, když pár lidí v Praze na SoMA pátku řeklo: „přijedeme“ :-) 

Konečně jsme na sebe měli trochu času a už se začíná rýsovat užší operační tým SoMA, zejména složený z lidí, kteří se zajímají o realizaci vesničky, pro kterou se nyní otevírají pozemky v Brusově (zaniklá osada na území Starého Týna u Úštěka).  Připravujeme studii vesničky, která poslouží k jednání s obcí a úřady, ke změně územního plánu, k formování majetkových nebo nájemních vztahů a podobně. Dohodli jsme se, že studii vesničky budeme připravovat společně. Na příští týden tedy připravím vytištěné mapy, do kterých bude moci každý zájemce skicovat svoji koncepci. Zatím se kompletují  podklady. Takže spatříme svůj potenciální domov, bohužel se právě mineme s p.Raimanem, který bude na místě v neděli, ale bude se nám věnovat Tomáš Čermák z Redtractoru, což je klub a klubovna našich přátel ze Starého Týna: https://www.facebook.com/redtractorclub

Co je nejdůležitější: děkuji Jitce, Danici, Pavlovi, Janě, Anetě, Jozvovi, Jiřímu, Báře, Tatianě že přijeli a že projevili vůli pustit se do spolupráce na projektu školy. Rozdělili jsme si úkoly. Měli jsme více času prodiskutovat, co je potřeba. 

A tak se rýsuje užší výkonný tým školy. Udělali jsme další krůček, díky kterému nyní můžeme zvládat víc věcí a díky kterému se SoMA může profilovat jako skupina lidí a společenská organizace. Prosím ostatní školáky a přátele školy, kteří se chtějí také podílet na organizaci, dejte o sobě vědět :-) Je potřeba rozšiřovat kontakty, abychom dali o sobě vědět více lidem, nejenom mým známým. Budu trochu pročišťovat stránky, odstraním nefunkční odkazy. Prosím zkontrolujte svoje odkazy, oživte svůj projekt, spolupracujme na projektech abychom se vzájemně podporovali, aby už SoMA nebyla jenom o Atelieru Hájek :-)

Je mi jasné, že teď nás čeká finiš na konci roku, není moc vhodná doba na začínání projektů, však uvidíme po novém roce :-)  Svoje postřehy, potřeby a úkoly které nás čekají můžeme psát do záložky TO DO LIST. Zatím na tuto verzi stránek všichni přístup nemáme, ale každý Váš příspěvek zaslaný na email: skolasoma@gmail.com bude zapracován.

Dohodli jsme se na ještě jednom předvánočním setkání v Praze. Tak hodně pokoje a vnitřní síly do začínajícího adventu :-)

Zdravím, Petr