čtvrtek 1. října 2015

Ondřej Strava - osobní profil

A. Kdo jsem: 

Od všeho trochu, v osobním životě hlavně pilný rodič a manžel, mám rád knihy, lidi a přibližování se k Bohu či alespoň k sobě. Zajímám se o rození a umírání. Živím se právem, zkušenosti mám z ministerstev a Sněmovny, z politických stran. V současnosti pracuju v advokacii, děláme občanské, obchodní a pracovní právo, stavební právo a nemovitosti, životní prostředí a spoustu jiných věcí, spolupracujeme s Asociací lesních školek a dalšími prospěšnými spolky. Jsem taky vyškolený mediátor, umím dobře anglicky, orientuju se ve věcech kolem internetového prodeje. Můžete na mě narazit v brněnském Impact Hubu.

B. Projekty, které chci realizovat na půdě školy:
Především bych Somě rád pomáhal s jejím vznikem a fungováním po právní stránce, jejím členům pak s čím bude potřeba pro realizaci jejich projektů. Pokud najdeme společnou řeč a dobrý tah, rád bych spolupracoval na nějaké občansko-politické iniciativě. Líbilo by se mi přispívat k debatě o formě komunity a o možnostech alternativního finančního systému (barter/LETS/timebanking atp.)

C. Profil žáka (poptávka do školního tržiště - co se chci naučit):
- budování a sbližování venkovské komunity
- realizace komunitních projektů
- práce se dřevem
- šamanské dovednosti
- historický šerm a lukostřelba
- SEO, PPC a další věci související s eshopy
- komunikační dovednosti, včetně komunikace s dětmi

D. Profil učitele (nabídka do školního tržiště - co chci vyučovat)
- cokoli z mé uvedené odbornosti, bude-li o to zájem. Rád bych v Somě fungoval na principech nějakého alternativní financování (barter,LETS,timebanking...), peněžům ani dobrovolné pomoci se ale v závislosti na povaze věci nebráním.

E. Kontakty:
ondrej.strava@gmail.com
F. Jakou hledám podporu pro svoji práci a projekty:

Hlavně asi živou výměnu informací.

G. Proč SoMA:

Jsem zvědavý :)