neděle 11. října 2015

Po porodu

Dobrý den školáci! Tak jsme porodili školu! Připadám si jako novopečený rodič. Právě narozené dítě máme ve svých rukách. Sláva! To je začátek nového života a příběhu. Jaké to bude? Jak to správně udělat? Jak být dobrý rodič? :-)

Děkuji za účast, zase jsme se při přednášce nevešli do Laboratoria. Pomalu bychom se měli rozhlížet po prostoru na větší akce... Vzhledem ke krátkému času a stále novým tvářím jsme se nedostali k osobním diskusím o vlastních záměrech. Možná bude nejlepší  nyní otevřít prostor úplně volnému setkání. Pojďme se neformálně setkat na vernisáži "Překvapení" Zdeňky Řezáčové a oslavách mých 50. Narozenin. Začínáme 16.10.v 18.00 :-) Vernisáž bude uvedena hudebním vystoupením Eliáše Bauera a Jana Hájka.

Všechno se pomalu rozjíždí a mě to trochu připadá, jako bych si celý prostor SoMA vytvořil pro sebe. Proč ne :-) ale budu moc rád, pokud ho budu moci sdílet s Vámi:

SoMA je prostor k realizaci vlastních snů. Prezentujte v prostoru školy svůj sen, uvidíte, že nejste sami se svoji touhou. Vyslovte svůj sen, představte ho jako svůj projekt nebo atelier, převezměte za něj zodpovědnost a pozvěte ostatní školáky. Legalizujte a vytvořte si ve svém životě prostor pro to, co chcete dělat. A pomalu se staňte tím, kým chcete být. Pojďme vytvořit společenství, ve kterém se můžeme stát tím, o kom jsme dosud jenom snili :-) Může a nemusí to být na plný úvazek. V SoMA si každý může najít recept na koktejl svého života :-)

Mám velikou radost z plakátku Báry Moravcové, kterým všechny zve k tanci. Držím palce a velmi přeji aby se tancování rozběhlo a abychom se tam protancovali do radosti :-)

Odpolední schůzky Atelieru Hájek se zúčastnili 4 zájemci o konzultace a individuální studium architektonické tvorby vlastního bydlení. Děkuji a zvu kohokoliv, kdo chce tvořit, poznávat nebo třeba jenom nahlédnout, neváhejte přijít v pátek 16.10. mezi 13.30 – 17.00.

Prosím všechny školáky, aby dodali osobní profily, aby uvažovali o svých projektech, aby zakládali ateliery, aby v SoMA byli doma! Není nutné nikam spěchat, ale život a ten nejlepší čas pro něj je PRÁVĚ TEĎ :-)

Pořád doplňuji a aktualizuji osobní profily, ateliery i projekty. Pavel Černý vytvořil novou stránku pro svůj atelier – Větrné kolo nad Chocní - dům ve kterém nyní bydlíme a pracujeme - klikněte si v levém sloupečku. Svoji představu o mužsko-ženských kruzích jsem upřesnil jako „Neforemné muzicírování, tancování a povídání mužů a žen“ a zatím o něm přemýšlím :-).  Vznikla rubrika inzerce školáků a SRPŠ. A už funguje kalendář akcí – zatím jsou tam jenom akce Atelieru Hájek :-)

Neváhejte mi poslat k publikaci jakýkoliv příspěvek, který se týká školy. Pomaličku už se o práci rozděluji :-) Prosím, zkontrolujte si svoje profily a další odkazy a dejte mi vědět, jestli jsem něco nepopletl.

Ať se SoMA stane Vaší pravou srdeční komorou!

Těším se na páteční odpoledne a večer!

Petr H.